بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی بیمه ایران

بیمه درمان تکمیلی که به (بیمه تکمیلی) یا بیمه درمان گروهی نیز مشهور است . یکی از بیمه های پایه و تامینی در شرکت سهامی بیمه ایران محسوب می شود.این بیمه نامه شاخه ای از بیمه های اشخاص می باشد.بیمه تکمیلی بیمه ایران در واقع از مزیتهای نسبی و افتخارات شرکت سهامی بیمه ایران می باشد.چرا که در مواقع ضروری و در هنگام نیاز به یاری  اقشار مختلف کشور خصوصا کارمندان و کارگران شتافته است.از دیگر افتخارات این بیمه نامه پوشش بیمه تکمیلی بنیاد شهید و خدمات به خانواده معظم شهدا، بیمه تکمیلی کارکنان آموزش و پرورش و خدمات ارزشمند به خانواده محترم معلمان، بیمه فول درمان تکمیلی وزارت نیرو و بیمه تکمیلی اصناف مختلف تنها گوشه ای از خدمات بیمه تکمیلی بیمه ایران می باشد.در بیمه تکمیلی ایران افراد شاغل دریک سازمان و خانواده محترم آنها به صورت گروهی تحت پوشش قرار می گیرند تا در صورت بستری شدن در بیمارستان و یاانجام اعمال جراحی پر هزینه ، هزینه معالجات تامبلغ معین و مورد توافق  مازاد برسهم بیمه گر اول (خدمات درمانی،بیمه ایرانیان ویا تامین اجتماعی ، بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت) پرداخت شود.که سهم بیمه گر اول عموما در قالب فرانشیز از صورتحساب کسر می گردد.که از بیمه گر اول قابل ریکاوری می باشد.

استعلام بیمه تکمیلی ایران

همانطور که پیشتر گفته شد،بیمه تکمیلی ایران بصورت گروهی ارائه می‌شود، در این تعریف گروه به موسسه ای گفته می‌شود که تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی آن بعلاوه افراد تحت تکفلشان حداقل پنجاه نفر را تشکیل دهند.در اینصورت کافیست از طرف موسسه مذکور درخواستی کتبی مبنی بر تقاضای استعلام بیمه تکمیلی ایران ارسال تا در سریعترین زمان ممکن نتیجه استعلام یا قیمت بیمه درمان تکمیلی اعلام گردد.

جهت استعلام بیمه درمان تکمیلی با شماره تلفن : 33880108-031 تماس حاصل فرمایید.

انواع بیمه تکمیلی در ایران

بیمه تکمیلی در ایران در حال حاضر به چهار صورت ارائه می گردد:

 1. بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه ایران
 • بیمه درمان خانواده بیمه ایران
 • بیمه درمان انفرادی پوشش تکمیلی عمر سپاس بیمه ایران
 • بیمه درمان انفرادی (در حال حاضر این نوع بیمه نامه دز شرکت سهامی بیمه ایران عرضه نمی گردد)

همانطور که ملاحظه می فرمایید از چهار نوع بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران سه نوع از آن در شرکت سهامی بیمه ایران ارائه می‌گردد.

(لازم به ذکر می باشد با عنایت به شیوع بیماری کرونا در کلیه بیمه های درمان تکمیلی بیمه ایران هزینه های مربوط به این بیماری نیز تحت پوشش این بیکه نامه می باشد)

انواع پوشش ها در بیمه درمان تکمیلی عبارتند از :

الف.جبران هزینه های بستری وجراحی بیمه شدگان دربیمارستانهای طرف قرارداد ومراکزجراحی محدود (Day Care) با بیشتر از 6 ساعت بستری ، آنژیو گرافی قلب و انواع سنگ شکن .

ب.    جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین .و جبران هزینه های نازایی مانند IUI,IVF,ICSIومیکرو اینجکشن

ج.    هزینه های پاراکلینیکی(تشخیصی) :

انواع اسکن ،انواع آندوسکوپی ،سونو گرافی ، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش ، نوارعضله، نوارعصب، ، آنژیوگرافی چشم ، نوار مغز .

جراحی‌های مجاز سرپائی و کوچک شامل: انواع شکستگی ها ، کرایوتراپی ، اکزیون لیپوم ، تخلیه کیست گچگیری، بخیه، ختنه و انواع لیزر درمانی .

د.    هزینه اعمال جراحی مهم مانند :

 پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان،جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کبد و پیوند ریه.

ه. پرداخت هزینه های مربوط به جابجایی بیمار توسط  آمبولانس در موارد شهری و بین شهری 

و.    هزینه رفع عیوب انکساری چشم.پرداخت هزینه های مربوط به جابجایی بیمار با آمبولانس در موارد شهری و بین شهری

 برخی از مواردی که از شمول تعهدات بیمه درمان خارج و در واقع جزء استثنائات این بیمه نامه می باشد:

 1. کلیه اعمال جراحی که به منظور زیبائی صورت و اندام انجام می گیرد ، مگر اینکه ناشی از وقوع حوادث بیمه شده در طی مدت بیمه باشد.
 2. عیوب مادرزادی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه مشخص بوده و بیمه گذار از آن مطلع شده باشد.و در واقع منشاء آن قبل از صدور بیمه نامه باشد.
 3. سقط جنین مگر در موارد ضروری با تشخیص پزشک.
 4. ترک اعتیاد.
 5. خودکشی ، قتل و جنایت و آدمکشی.
 6. فعل و انفعالات و تشعشعات هسته ای .
 7. جنگ ، بلوا ، اعتصاب ، قیام ، شورش ، اغتشاش ، آشوب ، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و امنیتی .
 8. حوادث طبیعی مانند سیل ، زلزله و آتشفشان مگر اینکه در شرایط خصوصی به نحو دیگری توافق شده باشد.
 9. اتاق خصوصی و همراه مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج .
 10. بیماری روانی یا سایکوتیک : منظور از بیماری های سایکوتیک آن دسته از بیماری های است که بیمار نسبت به بیماری خویش اطلاعات و حتی خبر نداشته باشد.
 11. زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 12. دندانپزشکی مگر جراحی فک به علت وقوع حادثه تحت پوشش.البته این پوشش بجز ایمپلنت قابل خریداریست .
 13. وسایل کمک توانبخشی از قبیل جوراب واریس ، لنز و سمعک ، شکم بند و لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه داروئی ندارد.
 14. کلیه موارد مازاد از تعهدات مندرج در بیمه نامه

بیمه تکمیلی بیمه ایران افتخاری دیگر از شرکت سهامی بیمه ایران است . بیمه ایران نماد قدمت نهاد خدمت

چرا بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران نیاز داریم ؟

در واقع  انواع بیمه بخصوص بیمه درمان تکمیلی گروهی یک نوع سیستم تعاونیست ، که گروهها و ان جی اوهای اجتماعی و مدیران بخشهای مختلف اقتصادی برای حمایت از هم صنفی ها و همکاران خود متقاضی این نوع بیمه نامه اند.

این حمایت می تواند حمایت مدیر نسبت به پرسنل و پرسنل نسبت به پرسنل دیگر و یا ترکیبی باشد.بدیت ترتیب که در بیمه تکمیلی متقاضیان می توانند خود راسا از کمپانی درخواست نمایند و درخواست نمایند حق بیمه از حقوقشان کسر گردد.

همچنین کمپانی می تواند بخشی از حق بیمه را بعنوان پاداش پرسنل و بخشی را از حقوق پرسنل تامین نماید،ویا اینکه کل مبلغ بیمه نامه را بعنوان پاداش پرسنل پرداخت و پرسنل فقط هزینه حق بیمه درمان تکمیلی خانواده و افراد تحت تکفل خود را پراخت نماید.

اما چرا بیمه تکمیلی یک نوع حمایت افراد و ان جی اوها از یک دیگر مانند یک سیستم تعاونیست؟

در بیمه درمان تکمیلی فرض بر این است که یک گروه که معمولا از پنجاه نفر بالاتر است و در زمان انعقاد بیمه درمان تکمیلی همگی از سلامت کامل برخوردارند،در ازای پرداخت حق بیمه ای که در برابر پوششهایی که دریافت می کند بسیار ناچیز است،خود را طبق مفاد بیمه نامه بیمه می نمایند.در مدت یکسال اعتبار بیمه نامه ممکن است درصد کوچکی از افراد تحت پوشش بیمه درمان گروهی به بیماریهای مندرج در بیمه نامه مبتلا شوند،معنای این جملات اینست که افرادی که در طول دوره بیمه نامه هیچ استفاده ای از این بیمه نامه ننموده اند هزینه سایرین را جبران نموده اند.نکته جالب اینجاست که هیچکدام از اعضای گروه نمی دانند که چه بیماریها و خطراتی در کمین آنان است.در نتیجه افراد گروه ضمن اینکه ریسک هزینه های ابتلا به بیماری را کاهش می دهند، از خود ، خانواده و دیگر همکاران که ممکن است دچار انواع بیماریها شوند حمایت می کنند.

جهت پاسخ به سوالات احتمالی و متداول بیمه تکمیلی اینجا را کلیک کنید و یا جهت مشاوره با کارشناسان بیمه نصری به شماره تلفن: 33880108-031 تماس حاصل فرمایید.

با ما تماس بگیرید:

تلفن : 33880108-031

همراه و تلگرام: 09136010080 

آدرس تلگرام بیمه نصری:

@bimenasri

وبسایت:

www.bimenasri.ir