بیمه مهندسی

 

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی بیمه ایران مانند بیمه آتش سوزی ، بیمه اتومبیل ، بیمه باربری ،بیمه مسئولیت  و بیمه اشخاص یکی از سر شاخه‌های اصلی صنعت بیمه محسوب می شود که به بیمه تمام خطر هم مشهور است . بیمه مهنسی تضمین کننده سرمایه و حتی ارزش افزوده ناشی از سرمایه گزاری در بخش خصوصی و عمومی و عمرانی بوده و رونق دهنده چرخه اقتصادی می باشد. این بیمه کلیه‌ افراد ذی‌نفع‌ در ط‌رح‌های زیر بنایی‌ ، عمرانی‌ و صنعتی اعم‌ از صاحبکار، پیمانکار “اصلی‌ و فرعی”، مهندسین‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش بیمه تمام خطر قرار داده و خسارات‌ مادی‌ مورد بیمه‌ و غرامت‌ ناشی‌ از مسئولیت‌ مدنی‌ دست‌اندرکاران‌ اجرایی‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران می‌نماید.در واقع بسیاری از رشته های بیمه مهندسی ترکیبیست از بیمه های مسئولیت ، انومبیل ، آتش سوزی ، باربری و حتی اشخاص است .که به حق بر آن نام تمام خطر نهاده اند.

بیمه های تمام خطر مهندسی با ایجاد امنیت خاطر و آرامش روحی ، نگرانی ناشی از حوادث ناگهانی و پیش بینی نشده را در اذهان کمرنگ کرده و از این طریق به روان شدن چرخه کار و صنعت و عمران و زندگی کمک می نماید . بدون پشتوانه و حمایت پوششهای بیمه ای ، فعالیت بخشهای مختلف اقتصادی نیز همراه با بیم و عدم اطمینان خواهد بود . با توجه به اینکه یکی از عوامل بنیادی در رشد و توسعه (امنیت سرمایه) می باشد و این امر نیز بدون وجود بیمه تحقق نخواهد یافت ، شرکت سهامی بیمه ایران با توانائی پذیرش انواع پوششهای بیمه ای و با هر سرمایه ، تلاش نموده است تا ضمن ایجاد امنیت در سرمایه گذاری ، گامی موثر در ایجاد خدمت بهتر به بیمه گذاران محترم بر دارد .در بخشهای مختلف سایت بیمه نصری اطلاعات مبسوطی در زمینه بیمه های تمام خطر مهندسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهیم داد.

زیر شاخه‌های بیمه مهندسی عبارتند از:

    کالا،ماشین آلات و تجهیزات و پیمانکاران و سازه‌ها

    این بیمه‌ خسارت‌های فیزیکی، غیرقابل پیش‌بینی و ناشی از حادثه را که در حین اجرای عملیات نصب و یا مونتاژ انواع ماشین‌آلات و تجهیزات و نیز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاه‌های کوچک و بزرگ صنعتی، صنایع خودرو‌سازی، شیمیایی، فولاد، غذایی، چوب و کاغذ، چرم، کاشی‌سازی، صنایع وابسته به کشاورزی و همچنین سیستم‌های مخابراتی، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، نیروگاه‌ها، پروژه‌های انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نیرو را تحت پوشش قرار می‌دهد.

    رشته بیمه مهندسی کالا،ماشین آلات و تجهیزات مشتمل بر 8 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

        بیمه تمام خطر نصب (Erection All Risks)

         بیمه تمام خطر نصب ، خسارت‌های فیزیکی، غیرقابل پیش‌بینی و ناشی از حادثه را که در حین اجرای عملیات نصب و یا مونتاژ انواع ماشین‌آلات و تجهیزات و نیز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاه‌های کوچک و بزرگ صنعتی، صنایع خودرو‌سازی، شیمیایی، فولاد، غذایی، چوب و کاغذ، چرم، کاشی‌سازی، صنایع وابسته به کشاورزی و همچنین سیستم‌های مخابراتی، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، نیروگاه‌ها، پروژه‌های انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نیرو را تحت پوشش قرار می‌دهد .

         بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران (Contractors’ Plant & Machinery)

        این بیمه تمامی خسارت‌های وارد شده به ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران مانند لودر، بولدزر، سایدبوم، جرثقیل و … را که به عنوان ابزار کار پیمانکاران می‌باشند جبران می‌نماید.

         بیمه شکست ماشین آلات (Machinery Breakdown)

        بیمه شکست ماشین‌آلات یکی از بیمه‌های دوره بهره‌برداری است. ماشین‌آلات و تاسیسات موجود در یک کارخانه، کارگاه که برای خرید و نصب و راه‌اندازی آنها سرمایه‌گزاری کلان صورت گرفته جزو مورد بیمه در این بیمه محسوب می‌شود، به عنوان مثال نیروگاه‌های تولید برق، دستگاه‌های توزیع برق که در پست برق و خطوط انتقال نیرو قرار دارند، کلیه ماشین‌آلات تولید و تجهیزات کمکی آنها از قبیل ماشین ابزار، ماشین‌های کاغذسازی، پمپ‌ها، کمپرسورها، مخازن لوله‌کشی و … می‌توانند تحت پوشش بیمه‌نامه قرار گیرند.

بیمه فساد کالا در سردخانه (Deterioration Of Stock in Cold Storage)

        این بیمه خسارت‌های وارد به کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه‌ها از قبیل مواد پروتئینی، میوه‌جات، فراورده‌های لبنی و نیز شیمیایی و داروئی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

        بیمه تجهیزات الکترونیک (Electronic Equipment)

        این بیمه خطرات وارد به انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در کارگاه‌های صنعتی، صنایع، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی، لوزم اداری، سیستم‌های هشداردهنده، تجهیزات بیمارستانی، دستگاه‌های کنترلی، تجهیزات مربوط به سینما و فیلمبرداری، دستگاه‌های تست مواد، تجهیزات گیرنده و فرستنده، کامپیوتر و مانند آنها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

        بیمه تمام خطر پیمانکاران(Contractors All Risks)

    این بیمه‌ خسارت‌های فیزیکی، غیرقابل پیش‌بینی و ناشی از حادثه را در حین اجرای پروژه‌های عمرانی و زیر بنایی و عملیات ساختمانی انواع سازه از قبیل ساختمان‌های مسکونی، اداری، برج‌ها، کارخانجات، سیلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌های آبیاری و زهکشی، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌کشی فاضلاب، مخازن آب، موج‌شکن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد می‌دهد.

         بیمه‌ تمام خطر پیمانکاران ، خسارت‌های فیزیکی، غیرقابل پیش‌بینی و ناشی از حادثه را در حین اجرای پروژه‌های عمرانی و زیر بنایی و عملیات ساختمانی انواع سازه از قبیل ساختمان‌های مسکونی، اداری، برج‌ها، کارخانجات، سیلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌های آبیاری و زهکشی، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌کشی فاضلاب، مخازن آب، موج‌شکن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد می‌دهد.

        بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات(Machinery Loss of Profits)

        بیمه عدم‌النفع ناشی از شکست ماشین‌آلات یکی از بیمه‌های دوره بهره‌برداری است. خسارت ایجاد شده از عدم حصول سود ناخالص ناشی از شکست ماشین‌آلات، تجهیزات و تاسیسات در این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

        بیمه تمام خطر سازه ها

    در بیمه پیمانکاران ، خسارت‌های وارد به انواع سازه‌های احداث شده را در زمان بهره‌برداری از قبیل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، کانال‌های آبیاری، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شکن و اسکله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نیز انبارها و معادن تحت پوشش قرار می‌دهد.

    رشته بیمه مهندسی سازه ها مشتمل بر 2 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

        بیمه مهندسی عیوب اساسی و پنهان ساختمان (تضمین کیفیت ساختمان)

        بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان به منظور پوشش خطرات احتمالی ناشی از موارد تحت مسئولیت مهندسین ناظر، طراح، معمار و محاسب برای ساختمان تکمیل شده صادر می‌شود. این بیمه در زمان فروش ساختمان به خریدار تحویل داده می‌شود.

        بیمه ریسکهای سازه های تکمیل شده ساختمانی (Civil Engineering Completed Risks)

        این بیمه خسارت‌های وارد به انواع سازه‌های احداث شده و تکمیل شده را در زمان بهره‌برداری از قبیل ساختمان‌ها، کانال‌های آبیاری، پل‌ها، تونل‌ها، سدها،برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه , موج‌شکن و اسکله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نیز انبارها و معادن تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیریت بیمه های مهندسی بیمه ایران به جرات می توان گفت یکی از فعالترین بخشهای این شرکت بوده که خدمات بینظری را به بخشهای عمومی بخصوص نیروگاهها ، راه سازی و پالایشگاه ارائه داده است.

بیمه تمام خطرتجهیزات الکترونیکی نصب شده در مراکز پزشکی ، دارویی و دندانپزشکی

ارسال شده در مقالات بیمه مهندسی.

بیمه تمام خطر تجهزات الکترونیکی نصب شده در مراکز پزشکی ، دارویی و دندانپزشکی

این بیمه خسارتهای وارد به انواع تجهیزات الکترونیکی نصب شده در بیمارستانها ، شرکتهای داروسازی ، آزمایشگاهها و حتی داروخانه ها را تحت پوشش قرار می دهد..

صاحبان بیمارستانها ، آزمایشگاهها ، آزمایشگاهها ، تجهیزات آزمایشگاهی، تحقیقاتی، کنترل و اندازه گیری، آموزشی و کمک آموزشی، اداری و دفتری ، پزشکی و بیمارستانی، به این بیمه نیاز دارند.

دستگاههای گرانقیمتی چون دستگاههای رادیولوژی ، سی تی اسکن ، اکوکاردیوگرافی ،سی تی آنژیو ، آنژیوگرافی ،اسپیرومتر عصب و عضله ،

 الکتروانسفالوگرام , تجهیزات فراصوتی ،اولتراسونیک تجهیزات پرتوپزشکی،ثبت نوار،رکتوسیگموئیدوسکوپ تجهیزات پزشکی هسته‌ای،ادیومتر الکتروکاردیوگرام وبسیاری دستگاههای دیگر همیشه و در همه حال در مقابل خطرات ذیل آسیب پذیرند:

سیل – آب گرفتگی – امواج دریا

صاعقه – انفجار – آتش‌سوزی

رانش زمین – نشست زمین – لغزش زمین – ریزش کوه یا صخره

اتصال کوتاه – اتصال برق DC به برق AC

سقوط – تصادم – واژگونی

نم – رطوبت – ریختن مایعات بداخل دستگاه

غفلت – عدم مهارت – سهل‌انگاری

دود – دوده – ذرات معلق در هوا – گرد و خاک

خسارتهای هنگام تمیز کردن یا تعمیر کردن

دمای بالا – بخارات غیر خورنده

باران – برف – تگرگ – بهمن

یخ زدگی – یخ شناور

خسارتهای هنگام باز و بسته کردن

خرابکاری غیر گروهی

سایر حوادث به جز آنچه صراحتاً در بیمه‌نامه مستثنی شده است.

صاحبان تجهیزات آزمایشگاهی، تحقیقاتی، کنترل و اندازه گیری، آموزشی و کمک آموزشی، بیمارستانهاشرکتهای داروسازی ، آزمایشگاهها، ورزشی، تبلیغاتی و نمایشی، تولید انرژی با ولتاژ کم، حفاظتی و امنیتی، فروشگاهها، کنترل ترافیک، حمل ونقل روشنایی، پزشکی و بیمارستانی، چاپ، کپی ، تکثیر به این بیمه نیاز دارند.

چرا بیمه مهندسی با بیمه نصری؟

وبسایت بیمه نصری با و جود اینکه محوریت آن ارائه انبوه بیمه های عمر است ، ولی در بیمه های تمام خطر مهندسی نیز محیطی بسیار تخصصی و البته ساده و برای کلیه کاربران ایجاد نموده است . در این وبسایت شما با تعاریف و مفاهیم بیمه مهندسی ، قوانین بیمه های مهندسی ، اصول حاکم بر بیمه های مهندسی ، سوالات متداول در بیمه های مهندس  ، پیشنهادات انواع بیمه نامه  مهندسی ، شرایط عمومی بیمه نامه های مهندسی،کلوزهای بیمه مهندسی و مقالات بیمه ای در رابطه با بیمه های مهندسی و ده‌ها مطلب جذاب در مورد بیمه خواهید دید.

چرا بیمه مهندسی با بیمه ایران؟

شرکت سهامی بیمه ایران با هشتاد و دو سال سلبقه خدمات درخشان در صنعت بیمه بعنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و بنیانگزار صنعت بیمه در ایران با سرمایه ای بالغ بر 4070 ملیارد تومان که چندین برابر سرمایه کلیه شرکتهای بیمه خصوصی و خصولتی دیگر و با ذخیره خسارتی که بالغ بر دو برابر سرمایه کلیه شرکتهای بیمه دیگر و با شبکه فروشی توانمند بدون رقیب در صنعت بیمه یکه تازی می نماید.به جرات می توان گفت شرکت سهامی بیمه ایران تنها شرکت بیمه ای در ایران است که می تواند ، خسارت‌های سنگینی چون پالایشگاهها و نیروگاهها را جبران نماید.

چرا بیمه مهندسی با نمایندگی نصری ؟

نمایندگی نصری بعنوان یکی از هزاران نماینده شرکت سهامی بیمه ایران در سال 1383 پا به عرصه رقابت در صنعت بیمه نهاد ، این نمایندگی از سال 1390 تاکنون همه ساله بعنوان نماینده برتر بیمه عمر و پیشرو در بیمه های مهندسی ، مسئولیت ، اتومبیل و درمان تکمیلی مطرح بوده است.این نمایندگی با مدیدیت مریم نصری بر اساس اصول و عقاید و اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از نیروهای جوان خود در بخشهای فنی وIT  (فناوری اطلاعات) توانسته است غیر ممکن ها را ممکن سازد و همواره در روش‌های نوین ارائه خدمات بیمه ای پیشتاز باشد.

بیمه تمام خطر مهندسی  آرامش خاطر مدیران و دست اندر کاران عمران و آبادی را به ارمغان می آورد

با ما تماس بگیرید:

تلفن : 33880108-031

همراه و تلگرام: 09136010080

آدرس تلگرام بیمه نصری:

@bimenasri

وبسایت:

www.bimenasri.ir