بعد از گم شدن بیمه بدنه، چه کنیم؟
بیمه ایران بیمه نصری بیمه‌بدنه بیمه‌خودرو

بعد از گم کردن بیمه بدنه خودرو چه کنیم؟

گم کردن کیف مدارک از جمله اتفاقاتی است که معمولاَ در بین آقایان رایج، و پرتکرار است.

گم کردن مدارک، اتفاق ناخوشایندی است به این دلیل که، امکان سواستفاده از مدارک زیاد است.

حال فرض کنید بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه هم داخل کیف مدارک باشد و جز مدارکی باشد که گم شده است در این مواقع باید چه کاری انجام داد؟

گم کردن بیمه شخص ثالث، جای نگرانی ندارد زیرا طبق آخرین بخشنامه بیمه مرکزی که در تاریخ ۲۷/۲/۹۹ منتشر شده است، همه شرکت های بیمه باید از اول خرداد صدور بیمه های شخص ثالث را بدون نسخه فیزیکی و فقط با بیمه نامه الکترونیک آن را انجام دهند. برای اطلاع از جزئیات این خبر کلیک کنید.

پس گم کردن بیمه شخص ثالث زیاد جای نگرانی ندارد ولی تکلیف بیمه نامه بدنه چه می‌شود؟

بعد از گم کردن بیمه بدنه چه کنیم؟

بیمه بدنه، یک بیمه اختیاری برای خودرو است، پس همراه داشتن آن ضروری نیست مگر در مواقعی که حادثه برایمان اتفاق افتاده است و میخواهیم از بیمه بدنه خود استفاده کنیم ولی نباید بعد از گم شدن آن نگران نبود و بیخبیال شد چون امکان سواستفاده از آن وجود دارد و زیاد است.

بعد از گم شدن بیمه نامه بدنه، کافی است بیمه گزار به نمایندگی شرکت بیمه مراجعه کند و درخواست صدور المثنی را بدهد.

برای دریافت المثنی چه مدارکی لازم است؟

بعد از گم شدن بیمه نامه بدنه، کافی است کارت ماشین و کارت شناسایی خود را به نمایندگی شرکت بیمه ببرید ، نمایندگی هم بعد از بررسی کردن وضعیت بیمه نامه قبلی شما، بیمه نامه بدنه جدید را صادر می‌کند.

آیا بعد از صدور المثنی امکان سواستفاده از بیمه نامه گم شده وجود دارد؟

به این نکته توجه داشته باشید در زمان صدور المثنی، بیمه نامه قبلی شما ابطال و بی اعتبار می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

حتما بخوانید: خسارتهای مستثنی شده یاغیرقابل جبران در بیمه بدنه، چه خسارت هایی است؟

آیا با گم شدن بیمه نامه بدنه خودرو، تخفیفات از بین می‌روند؟

قبل از پاسخ به این سوال باید مفهوم تخفیف بیمه بدنه را تشریح و بررسی کنیم.

هرساله رانندگان خودرو هنگامی که به نمایندگی برای صدور بیمه بدنه مراجعه می‌کنند یک تخفیفی به آن ها تعلق می‌گیرد ولی به این شرط که فرد، در سال قبل از بیمه نامه بدنه خود استفاده نکرده باشد و این تخفیف باعث می‌شود که، فرد برای بیمه بدنه خود، هزینه کمتری را بپردازد حال با گم شدن بیمه بدنه، این تخفیفات از بین می رود یا خیر؟

در پاسخ باید بگوییم که با گم شدن بیمه نامه ماشین، تمام تخفیفات سرجای خود باقی می‌مانند و فرد هم چنان امکان استفاده از آن رادارد.

زمان مناسب برای دریافت المثنی بیمه بدنه چه موقعی است؟

از آن جایی که بیمه بدنه، یک بیمه نامه اختیاری است افراد پس از گم کردن بیمه بدنه، عجله ای برای دریافت المثنی ندارند ولی این اشتباه است.

برای اینکه موقع حادثه فرد بیمه گزار به مشکل برنخورد، یا ازبیمه بدنه سواستفاده نشود، بهتر است برای صدور المثنی بیمه خود عجله کند.

برای گرفتن مشاوره رایگان و خرید بهترین بیمه از معتمدترین نمایندگی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *