از مزایای بیمه عمر در کمترین زمان مطلع شوید
بیمه نصری بیمه‌اشخاص بیمه‌عمر

در کمترین زمان، از مزایای بیمه عمر آگاه شوید!

در تلویزیون، بیلبوردها، اینستاگرام و… گاه گاهی تبلیغات بیمه عمر را مشاهده می‌کنیم که گاهی اوقات این تبلیغ ها توجه ما را جلب می‌کنند و تصمیم به خرید این بیمه نامه را می‌گیریم.

ولی لازم است قبل از خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری، از شرایط و ضوابط این بیمه نامه باخبرشویم.

بیمه عمر و زندگی را معمولاً تمامی شرکت های بیمه ای با نام ها و پوشش و کیفیت های مختلف ارائه می‌دهند و واضح است که بر اساس پوشش ها و کیفیت بیمه نامه، حق بیمه های مختلفی را هم از بیمه گذار دریافت می‌کنند.

تعریف کلی بیمه عمر

بیمه عمر، خسارت های ناشی از خطرات احتمالی در طول زندگی یک فرد را می پذیرد و به تعریف دیگری جبران می کند و پشتوانه‌ی اقتصادی فرد از بدو تولد می‌شود که یکی از دغدغه های زندگی یک فرد، نداشتن پشتوانه اقتصادی آن هم در شرایط کنونی است. پس فرد می تواند با خرید بهترین بیمه عمر، آسایش و آرامش زندگی خود را تضمین کند.

تعریف بیمه عمر به زبان ساده

در واقع افراد با پرداخت حق بیمه، علاوه بر اینکه پس از انداز آینده خود را تضمین کرده اند و زندگی خود را از خطرات و ریسک های احتمالی روز افزون در امان نگه داشته اند، در طول زندگی خود، از پوشش های بیمه عمر نیز بهره مند می شوند.

شرایط بیمه عمر

 • رنج سنی

بهترین سال برای خرید بیمه عمر، دوران کودکی می باشد و بهترین سود نصیب والدینی می شود که فرزند خود را از بدو تولد بیمه عمر می کنند. ولی با این حال بیمه عمر محدوده سنی افراد را طوری تعیین کرده است که مجموع سن بیمه شده و مدت بیمه نامه از ۶۰ سال بیشتر نشود و این بدان معنی است که هنوز فرصتی وجود دارد و افراد امکان تضمین آینده خود را با بیمه عمر دارند.

 • مدت قرارداد بیمه عمر

هر شخص به مدت حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال می تواند زیر پوشش بیمه عمر قرار          

گیرد که قاعدتاً هرچه این مدت بیشتر باشد، سرمایه آن شخص در آینده بیشتر است.         

 • میزان مبلغ پرداختی حق بیمه

بیمه عمر در این مورد هم دست همه ی اقشار جامعه را باز گذاشته است و فرد از لحاظ مبلغ و زمان پرداخت حق بیمه، مختار است و انتخاب با اوست یعنی فرد بسته به میزان توانایی مالی می تواند ماهیانه از حداقل ۵۰ هزار تومان پرداخت کند تا… .

طبق آمار سالیانه بیمه مرکزی، بیمه ایران دارای بیشترین تعداد شعب، نماینده، واحد خسارت و .. می‌باشد.

از طرفی بیمه ایران، تنها بیمه دولتی در کشور ما ایران است و فعالیت خود را از سال ۱۳۱۴ شروع کرده است، بنابراین در این نوشته، بیمه عمر زندگی مان شرکت بیمه ایران می‌پردازیم.

فریب نخورید! ۱۲ نکته ای که قبل از خریدبیمه عمربایدبدانیم.

تا اینجای نوشته، تا حد مختصری با بیمه عمر آشنا شدیم ولی حال این سوال پیش می آید که بیمه عمر چه خدماتی ارائه می دهد یا به زبان ساده بیمه عمر چه سودی برای ما دارد؟

آشنایی مقدماتی با بیمه عمر زندگی مان

بیمه های عمر دو مزیت کلی دارند، اول اینکه بیمه شده با خرید بیمه عمر زندگی مان، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، دوم اینکه در بیمه عمر زندگی مان، امکان سرمایه گذاری وجود دارد.

از مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری در کمترین زمان مطلع شوید!

پوشش هایی که بیمه شده با خرید بیمه عمر از آن برخوردار می‌شود، شامل موارد زیر است:

۱-پشتیبانی و پوشش هزینه های درمانی

شاید براتون سوال شده باشد که بیمه عمر هزینه های درمان چه بیماری هایی را می پذیرد و به زبان ساده چه بیماری های را پوشش می دهد.

بیماری های تحت پوشش بیمه عمر عبارتند از :

MI یا سکته قلبی:

این تشخیص بر اساس وجود یافته های زیر صورت می گیرد:

 • وجود درد سینه ای
 • تغییرات جدید در نوار قلب
 • افزایش آنزیمهای قلبی
 • عبارت است از هر واقعه عروقی یا ترومای سر که باعث سکته مغزی می ‌شود.

نتایج و عوارض عصبی (نورولوژیک) به مدت بیش از ۲۴ ساعت شود و شامل انفارکتوس مغزی ، خونریزی یا آمبولی از یک منبع خارجی مغز بوده مشروط بر اینکه با سی تی اسکن یا ام آر آی تایید گردد و شواهد نقایص عصبی به مدت حداقل سه ماه موجود باشد.

جراحی عروق کرونر قلب:

عبارت است از انجام عمل جراحی قلب باز به وسیله ی گرافت عروق کرونر، برای ترمیم سه رگ یا بیشتر از عروق قلبی که تنگ و یا مسدود شده باشد.لزوم انجام عمل جراحی باید به  وسیله ی آنژیو گرافی عروق کرونر تایید شده باشد.آنژیوپلاستی یا هرگونه اقدام دیگری که از طریق روش های داخل عروقی انجام می گیرد از تعریف فوق مستثنی هستند.

پیوند اعضای اصلی بدن:

پیوند اعضای اصلی بدن عبارت است از دریافت عضو از طریق پیوند یکی از اندام های زیر: قلب، ریه، کبد،کلیه و مغز استخوان.

سرطان:

عبارت است از بیماری هایی که به وسیله حضور یک تومور بدخیم نشان داده شده وبا رشد و انتقال غیر قابل کنترل سلول های بدخیم سیستم لنفاتیک مانند بیماری های هوچکین را نیز شامل می شود.هرگونه سرطان در جای غیر مهاجم و کلیه سرطان های پوست به انضمام ملانوم بدخیم از تعریف فوق مستثنی هستند.

ویروس کرونا:

این پوشش با توجه به شیوع ویروس کرونا ، به تازگی اضافه شده است ولی همه ی شرکت های بیمه ای آن را پوشش نمی دهند.

۲-پوشش هزینه های پزشکی

در بیشتر بیمه های عمر، هزینه های پزشکی تا یک سقف مشخص پوشش می شود که باز هم بستگی به انتخاب شرکت بیمه دارد.

در انتهای مقاله با توجه به پوشش های شرکت های بیمه ای، بهترین شرکت بیمه ای را برای خرید بیمه عمر، انتخاب می کنیم.

۳-پوشش های فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه

بیمه شده با پرداخت اولین حق بیمه ی خود، مشمول این پوشش می شود.

در زمان صدور بیمه، بیمه شده می تواند یک یا دو یا سه برابر سرمایه فوت خود را به عنوان پوشش فوت بر اثر حادثه انتخاب کند.

۴-پوشش از کار افتادگی

این پوشش از جمله پوشش‌هایی می‌­باشد که فقط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند و در این پوشش بیمه شده در صورتی که از نظر شرکت بیمه از کار افتاده اعلام شود، تا پایان قرارداد بیمه‌­ای از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه بر اساس شرایط بیمه نامه حق بیمه را خودش پرداخت می‌­کند و مبلغی را به عنوان سرمایه از کارافتادگی به وی پرداخت می‌کند. برای استفاده از پوشش از کارافتادگی فرد باید شاغل بوده و بالای ۱۸ سال باشد.

۵-پوشش از کار افتادگی کامل

این پوشش مربوط به افرادی است که در دامنه سنی ۱۸ تا ۵۵ سال قرار دارند و شاغل هستند می باشد. در صورتی که افراد در این دامنه سنی دچار از کارافتادگی دائم شوند، از پرداخت حق بیمه به طور کامل معاف می شوند. این پوشش تکمیلی شامل حال افراد دانشجو، سرباز، بازنشسته و خانه دار نمی شود و فقط افرادی که در اجتماع دارای شغل با ماهیت استخدامی و فعالیت در یک بنگاه اقتصادی هستند، می توانند در صورت بروز حادثه از چنین پوشش بیمه ای استفاده کنند.

نکته: در زمان صدور بیمه نامه، انتخاب میزان مبلغ سرمایه‌ی فوت و سرمایه‌ی هزینه های درمان ،به تجربه نیاز دارد که ما به شما این تضمین را می دهیم که براساس تجربه های خود در طی این سال ها بهترین میزان سرمایه را براساس شرایط شما و شرایط کنونی جامعه در نظر میگیریم.

۶-معافیت مالیاتی

یکی از مهم ترین مزیت بیمه عمر یا به نوعی یکی از ویژگی‌های این بیمه منع از پرداخت مالیات می باشد. بر اساس ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از ‌‌سرمایه‌گذاری‌‌های صورت گرفته، از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

تعیین ذینفعان بیمه نامه بر اساس خواسته بیمه گذار :در بیمه عمر بیمه گذار این امکان را دارد که ذینفعان بیمه نامه را مشخص نماید و یا حتی در طول داشتن بیمه نامه ذینفعان خود را تغییر دهد.

۷-بیمه عمر، انعطاف پذیرترین بیمه نامه

این بیمه نامه بسیار منعطف می باشد از این جهت که در طول داشتن بیمه نامه، می توان تغییراتی را لحاظ کرد مثل: میزان حق بیمه، نحوه پرداخت، تعداد اقساط، میزان و تعداد پوشش ها  و … .

۸-دریافت وام بدون نیاز به ضامن

به جای قرض گرفتن، با بیمه عمر بدون ضامن وام بگیرید. بیمه عمر این امکان را فراهم آورده است،که افراد پس از پرداخت حق بیمه به مدت شش ماه تا دوسال،۹۰ درصد سرمایه ی افراد را به صورت وام، بدون ضامن پرداخت می کند.

۹-فسخ بیمه عمر

فرد بیمه شده می تواند در هر زمان، بیمه را فسخ کند و ارزش بازخرید بیمه نامه خود را بر اساس مبلغ مندرج در جدول بیمه نامه دریافت کند.

۱۰-فواید خرید بیمه عمر برای بازنشستگی

مهمترین مزیت بیمه عمر، امکان دریافت مستمری بازنشستگی، همانند بیمه تأمین اجتماعی است.این مزیت برای افرادی چشمگیر است که همیشه استرس دوران بازنشستگی خود را دارند. درواقع با خرید بیمه عمر، و پرداخت حق بیمه در زمان مقرر، پس از اتمام قرارداد با شرکت بیمه، بیمه شده می‌تواند اندوخته خود را یکجا و به صورت مستمری دریافت نماید.

۱۱-بیمه عمر زندگی مان، بهترین فرصت برای سرمایه گذاری

به طور کلی در بیمه عمر، بیمه گذار، حق بیمه خود را در زمان درج شده در بیمه نامه، پرداخت می‌کند  و پس از اتمام قرار داد با شرکت بیمه گر، می‌تواند اندوخته خود را به همراه سود آن از شرکت بیمه دریافت نماید.

جالب است بدانید به اندوخته شما در بیمه عمر، دو مدل سود تعلق می‌گیرد.

 • سود تضمینی: سود اصلی بیمه عمر، سود تضمینی می باشد که مقدار آن بر اساس آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه مشخص و شرکت های بیمه ای می بایست آن را به بیمه شدگان خود پرداخت کنند .
 • سود مشارکت: ولی برای تعریف سود مشارکت می توانیم بگوییم شرکت های بیمه ای، با حق بیمه های خود در فعالیت های اقتصادی مختلفی سرمایه گذاری می کنند و بیمه شدگان را در این سود شریک می سازند ،پس میزان سود مشارکت بسته به میزان فعالیت های آن شرکت بستگی دارد و اینجاست که انتخاب بهترین شرکت بیمه ای، بسیار ارزشمند می شود.

حتما بخوانید: ۴ نکته برای گرفتن سود بیشتر در بیمه عمر را بدانید.

به طور کلی بهترین بیمه عمر زندگی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • عملکرد شرکت بیمه
 • سوددهی شرکت بیمه
 • نوع، نحوه و مدت پرداخت خسارت
 • سابقه شرکت بیمه
 • وجود کمترین ابهام در طرح بیمه
 • شفافیت و مشتری مداری شرکت بیمه
 • دسترسی به نمایندگی و پاسخگویی شرکت
 • اعلام سود قطعی برای بیمه گذاران

برای گرفتن مشاوره رایگان و خرید بهترین بیمه از معتمدترین نمایندگی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *