خرید بهترین بیمه آتش سوزی
آتش‌سوزی بیمه نصری بیمه‌اموال

صفرتاصد خرید بهترین بیمه آتش سوزی

هدف ما از این نوشته، آگاهی مشاغل از بیمه نامه آتش سوزی و خرید بهترین بیمه آتش سوزی است.

متأسفانه با وجود آمار های قابل توجه آتش سوزی در ایران، هنوز بیمه آتش سوزی در ایران جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

آمارها نشان می‌دهند، در ایران به طور متوسط، سالانه حدود ۵۰ هزار آتش سوزی رخ می‌دهد که تلفات جانی و مالی سنگینی را به جای می‌گذارد مثل حادثه پلاسکو که چند سال پیش در تهران اتفاق افتاد.

هدف ما از این نوشته، آگاهی مشاغل از بیمه نامه آتش سوزی و خرید بهترین بیمه آتش سوزی است.

پوشش های بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی هم همچون بیمه بدنه، شامل دودسته پوشش است که به نام های پوشش های اصلی و اضافی معروف و مشهور هستند.

هنگام خرید بیمه نامه آتش سوزی، به صورت پیش فرض بیمه نامه ما شامل سه پوشش اصلی، آتش، صاعقه و انفجار است و برای پوشش دادن خطرات دیگر باید نسبت به خرید پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی اقدام کنیم.

خطرات اصلی بیمه آتش سوزی

در هنگام خرید بیمه آتش سوزی، سه مورد به صورت پیش فرض و به عنوان خسارات اصلی در تعهد بیمه گر ذکر شده است. این سه مورد عبارتند از: آتش، صاعقه و انفجار.

آتش: در تعریف این مورد به بیان ساده می توان گفت که ترکیب هر نوع ماده با اکسیژن که به تبع آن شعله ایجاد شود شامل این خطر اصلی خواهد بود.

انفجار: به یک افزایش شدید در حجم و آزاد شدن ناگهانی انرژی می‌گویند که معمولاً با افزایش دما و آزاد شدن گاز همراه است.جبران خسارت آتش سوزی براثر انفجار، جزتعهدات اصلی این بیمه به حساب می‌آید که البته شامل استثانائاتی هم می‌شود.

صاعقهیکی از خطرات اصلی بیمه آتش سوزی صاعقه است که شامل تخلیه الکتریکی بین ابرها و در نتیجه اصابت به زمین است که عمدتاً باعث بروز خسارت های شدید می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که هیچ بیمه نامه آتش سوزی وجود ندارد که تنها شامل پوشش فقط یا صاعقه باشد.این بیمه نامه به صورت پیش فرض سه پوشش ذکر شده در بالا را پوشش می‌دهد.

جالب است بدانید: چه عواملی در تعیین قیمت بیمه آتش سوزی مؤثر است؟

بهترین بیمه آتش سوزی

خطرات اضافی بیمه آتش سوزی

خطرات اضافی به پوشش هایی از بیمه آتش سوزی گفته می‌شود که بیمه گذار با اختیار خود میتواند نسبت به خرید آن ها اقدام نماید. مسلماً هرچه پوشش های اضافی تری را انتخاب و خرید نماید، حق بیمه بیشتری را نیز باید پرداخت کند.

خطرات اضافی در شرکت های مختلف بیمه، متفاوت است ولی یک سری از خطرات اضافی هستند که معمولاً در اکثر شرکت های بیمه ای یکسان می‌باشند که شامل موارد زیر است:

زلزله، سیل، آتش فشان، طوفان، سقوط بهمن، ترکیدن لوله آب، سقوط هواپیما، پاکسازی و برداشت ضایعات، سرقت، انفجار تحت فشار صنعتی، ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه، برخورد اجسام خارجی به ساختمان، مسئولیت خسارت های آتش سوزی وارد شده به همسایه.

انتخاب پوشش های اضافی در بیمه آتش سوزی، بسته به موقعیت و شرایط مورد بیمه شده دارد.

چه اموالی تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرند؟

ساختمان مسکونی:  بیمه نامه آتش سوزی، تمامی ساختمان های مسکونی را با وسایل موجود در آنها تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

ساختمان صنعتی و غیر صنعتی: این مورد شامل تمامی واحدهای تولیدی و کارخانجات صنایع غذایی، دخانیات، نساجی و … همچنین تأسیسات و تجهیزات موجود آن ها است.

ساختمان صنعتی و غیر صنعتی: این مورد شامل تمامی واحدهای تولیدی و کارخانجات صنایع غذایی، دخانیات، نساجی و … همچنین تأسیسات و تجهیزات موجود آن ها است.

بیمه آتش سوزی ایران

مواردی که بیمه گذار حقوق خود را از دست می‌دهد.

طبق ماده ۲۲ در موارد زیر بیمه نامه باطل است و حق بیمه دریافتی قابل استراد نمی‌باشد.

  • کتمان حقایق یا اظهارات خلاف واقع عمدی بیمه گذار در پیشنهاد بیمه به نحوی که منجر به کاهش اهمیت خطر در نظر بیمه گر شده باشد.
  • بیمه کردن اموال با میزانی بیش از ارزش واقعی به قصد تقلب
  • بیمه مضاعف مورد بیمه در مقابل همان خطر و مدت در نزد بیمه گر دیگر به قصد تقلب
  • مباشرت و یا مشارکت در ایجاد خسارت عمدی در موضوع بیمه توسط ذوی الحقوق اعم از بیمه گذار و یا قائم مقام وی
  • بیمه خطری که قبلا تحقق یافته است.

شرایط مختلف بیمه آتش سوزی

بیمه نامه آتش سوزی دارای شرایط مختلفی است که بیمه گذار می‌تواند با توجه به موقعیت خود یکی از آن موارد را خریداری کند.

شرایط بیمه آتش سوزی عبارتند از:

بیمه نامه آتش سوزی با سرمایه ثابت و بدون تغییر

متقاضی با اعلام ارزش روز سرمایه خود می تواند آن را تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار دهد. این مورد شامل حال منزل مسکونی می‌شود که متقاضی باید ارزش و شرایط اموال خود را در فرم بیمه آتش سوزی صادقانه اعلام نماید تا در هنگام دریافت خسارت، با شرکت بیمه به مشکل برنخورد.

بیمه نامه آتش سوزی با شرایط متغیر یا شناور

در بعضی موارد مثل انبار ها، باتوجه به ثبات نداشتن موجودی انبار ها نسبت به خرید بیمه نامه شناور اقدام می‌کنند، بدین صورت است که هر ماه بیمه گذار صورت جلسه ای را از میزان موجودی انبار خود به بیمه گر تحویل می‌دهد، بیمه گر هم حق بیمه را بر اساس میانگین میزان سرمایه موجود در انبار محاسبه می‌کند و به بیمه گذار اعلام می‌نماید.

بیمه نامه با شرایط بازسازی و جایگزینی

در این شرایط، نوسان قیمت ها و میزان تورم نیز قرار داده شده است. ممکن است تورم به قدری افزایش پیدا کند، که در صورت بروز حادثه آتش سوزی، بیمه گذار حتی با دریافت خسارت از شرکت بیمه، امکان خرید وسایل خودرا نداشته باشد بنابراین با استفاده از شرایط بازسازی و جایگزینی بیمه آتش سوزی، میتواند اموال خودرا به ارزش واقعی آن ها بیمه کند تا شرکت بیمه هم در هنگام بروز حادثه، خسارت وارده به وسایل و تجهیزات بیمه شده را با ارزش واقعی آن ها پرداخت نماید.

بیمه نامه فرست لاست (FIRST LOSS)

در این حالت، بیمه گذار می‌تواند شرایط خود را در هنگام بروز حادثه پیش بینی کند این حالت برای افرادی مناسب است که می‌دانند در صورت بروز حادثه، فقط بخشی از اموال آن ها خسارت میبیند و تنها قسمت پیش بینی شده را با توجه به ارزش آن ها تحت پوشش بیمه قرار می دهند.

بیمه نامه با شرایط توافقی

در این حالت بیمه گذار یا خریدار بیمه، و بیمه گر یا همان شرکت بیمه باید برسر میزان سرمایه مورد بیمه شده، باهم به توافق برسند.

چه مواردی در پرداخت میزان حق بیمه مؤثرند؟

در هنگام خرید بیمه آتش سوزی عوامل زیادی در تعیین قیمت آن دخیل هستند که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم.

خطرات اضافی

اگر بیمه گذار به غیر از سه پوشش اصلی ذکر شده، خواستار پوشش خطرات اضافی دیگر هم باشد، باید نسبت به خرید خطرات اضافی در بیمه نامه آتش سوزی اقدام کند. حق بیمه آتش سوزی، نسبت به تعداد خرید پوشش های اضافی تغییر می‌کند و زیاد می‌شود.

شرایط بیمه نامه آتش سوزی

شرایط مختلفی که پیش تر ذکر شد نیز در قیمت گذاری حق بیمه آتش سوزی بسیار مؤثرند. هر کدام از شرایط با توجه به میزان امتیازات آن از قیمت خاصی برخوردار است.

تخفیفات بیمه آتش سوزی

برخی از شرکت های بیمه گر هرساله در زمان های مشخصی، تخفیف های متعددی را ارائه می‌کنند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب کنند.

میزان ریسک

یکی از مواردی که در میزان پرداخت حق بیمه نامه آتش سوزی مؤثر است، میزان ریسک مورد بیمه شده است به طور مثال انبار ها ریسک بیشتری نسبت به سایر موارد دارند. دسته دیگری که در میزان ریسک مورد توجه قرار می گیرد موقعیت مکانی و جغرافیایی مورد بیمه شده است. در کلان شهرها با توجه به میزان تراکم جمعیت بالای آن ها خطر احتمال وقوع حادثه نیز بیشتر خواهد بود.

عوامل دیگری هم چون ارزش سازه و اموال مورد بیمه شده و مدت بیمه نامه آتش سوزی می‌توانند در قیمت حق بیمه آتش سوزی مؤثر باشند.

فسخ بیمه نامه آتش سوزی

بیمه گذار می‌تواند در هر زمان بیمه نامه را فسخ نماید. در اینصورت بیمه گر با در نظر گرفتن تعرفه کوتاه مدت حق بیمه را محاسبه و مابه التفاوت دریافتی را به بیمه گذار مسترد می‌نماید.

مراحل تکمیل فرم و خرید بیمه آتش سوزی

در هنگام خرید بیمه آتش سوزی متقاضی می بایست جزئیات و مشخصات خود و مورد بیمه را به طور دقیق ثبت نماید تا در هنگام دریافت خسارت با شرکت بیمه گر به مشکل برنخورد.

اعلام سرمایه

متقاضی یا همان بیمه گذار باید در این قسمت تمامی مشخصات مورد بیمه شده را به همراه قیمت و ارزش واقعی اعلام نماید.

بررسی و کارشناسی مورد بیمه

شرکت بیمه ممکن است برای بررسی مورد بیمه شده، به محل، کارشناس اعزام کند. اعزام کارشناس برای واحد های مسکونی کمتر انجام می‌شود.

بهترین بیمه نامه آتش سوزی

قبل از خرید بیمه نامه آتش سوزی، با تیم کارشناسان بیمه نصری مشورت کنید و از آن ها مشاوره رایگان بگیرید تا بر اساس موقعیت شما، پوشش های ضروری بیمه آتش سوزی را برای خرید به شما پیشنهاد دهند تا حق بیمه اضافی هم بابت پوشش های اضافی پرداخت نکنید

برای گرفتن مشاوره رایگان و خرید بهترین بیمه از معتمدترین نمایندگی با ما تماس بگیرید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *