بیمه تکمیلی ایران
بیمه ایران بیمه نصری بیمه‌درمان تکمیلی

کدام بیمه تکمیلی را خریداری کنیم؟

 بیمه تکمیلی چیست؟

امروز با وجود بیماری های متعدد  و شناخته شدن بیماری های جدید و جدیدتر، و سنگین بودن هزینه های درمان و کنترل بیماری، بیمه های تأمین اجتماعی و بیمه سلامت، پاسخگوی تأمین هزینه های درمانی برای بیمار نمی‌باشند.

در هنگام بیماری، استرس ونگرانی های خود بیماری، یک طرف، استرس و نگرانی های هزینه ها یک طرف دیگر می‌باشد.

 از این پس، بیمه های تکمیل درمان به کمک افراد آمده اند که تاحدی این دسته مشکلات حل شوند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

 این مدل بیمه، مناسب افرادی است که امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی را تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی ندارند. هر فرد با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه مناسب خود می تواند طرح مختص خود را خریداری نماید.

این نکته را در نظر بگیرید که بیمه تکمیلی انفرادی از جمله بیمه نامه‌هایی است که به‌صورت محدود و توسط برخی از شرکت‌های بیمه از قبیل بیمه سامان و بیمه تعاون و شرکت کمک‌رسان ایران SOS ارائه می‌شود.

از مزایای باور نکردنی بیمه عمر و سرمایه گزاری غافل نشوید

بیمه تکمیلی گروهی چیست؟

بیشتر بیمه های درمانی تکمیلی که صادر می‌شوند، جزء این دسته از بیمه قرار دارند.

چون که اکثر افراد تحت پوشش سازمان، ارگان و … هستند  که کافرمای هر سازمان یا ارگانی می‌تواند کارکنان خودرا شامل افراد رسمی، پیمانی، قراردادی و حتی بازنشسته را بیمه تکمیل درمانی کند و حتی افراد تحت تکفل کارکنان خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد مثل: پدر، فرزند،همسر و…. .

شرطی که دراین نوع بیمه نامه وجود دارد این است که باید تعداد از یک حدی بالاتر باشد و هم چنین افراد باید تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی با شماره کارگاهی آن سازمان باشند.

بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

این بیمه نامه برای افرادی قرار داده شده، که تحت پوشش هیچ سازمان، صنف یا ارگانی نیستند در این حالت سرپرست خانواده می تواند خود و افراد تحت تکفل خودرا بیمه تکمیل خانواده کند.

مزایا و معایب بیمه تکمیلی؟

بیمه‌های درمانی پایه برای دندانپزشکی خدمات محدودی را در مراکز محدود ارائه می‌کنند ازاین‌رو بیمه‌های تکمیلی می‌توانند کمک بسیاری در جبران هزینه‌های سنگین دندانپزشکی باشند.

امکان استفاده از خدمات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی وجود دارد.

 پرداخت هزینه‌های نازایی و زایمان توسط بیمه تکمیلی انجام می‌پذیرد.

در مورد معایب بیمه تکمیلی می‌توان به دوره انتظار این بیمه نامه در برخی از پوشش‌ها از قبیل بستری و جراحی اشاره کرد که شاید سختی برای بیمه‌شده به همراه داشته باشد.

فرانشیز این بیمه نامه می‌تواند از دیگر معایب این بیمه نامه باشد که بخشی از هزینه‌های درمان را باید بیمه گذار پرداخت نماید.

داشتن سقف تعهدات در پرداخت خسارت بیمه نامه‌های تکمیلی می‌تواند از دیگر محدودیت‌های بیمه نامه تکمیلی باشد.

تفاوت بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از مطرح‌ترین بیمه‌های درمانی پایه است که علی‌رغم اینکه تعداد مراکز درمانی بسیاری را در سراسر کشور تحت پوشش قرار می‌دهد؛ اما زمان پرداخت خسارت بخش کمی از هزینه‌های درمانی (حدود ۳۰ درصد از هزینه‌ها) را با توجه به تعرفه نظام پزشکی پرداخت می‌کند. 

بیمه تامین اجتماعی هزینه برخی از موارد از قبیل نازایی، شیمی درمانی و دندانپزشکی و غیره را به‌صورت محدود پرداخت می‌کند و در پرداخت برخی از هزینه‌ها از قبیل عینک و سمعک نیز محدودیت‌هایی دارد که بیمه‌های تکمیلی این موارد را تحت پوشش قرار می‌دهند.

برای گرفتن مشاوره رایگان و خرید بهترین بیمه عمر از معتمدترین نمایندگی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *